Звіт директора Кіцманського НВК за 2020-2021 н.р.
26-10-2021, 19:41
КІЦМАНСЬКИЙ НАВЧАЛЬНО - ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС
З В І Т
Д И Р Е К Т О Р А
діяльності Кіцманського навчально-виховного комплексу
перед громадськістю за 2020- 2021 н.р.
План звіту
1. Загальні відомості про навчальний заклад
2. Кадрове забезпечення навчального закладу. Мережа
3. Матеріально – технічне забезпечення навчального закладу
4. Освітньо-виховна робота
5. Організація харчування учнів у навчальному закладі
6. Медична робота
У контексті норм Закону «Про освіту» заклад освіти, користуючись правом на академічну, організаційну, фінансову і кадрову автономію та враховуючи права педагогічних працівників на академічну свободу, за освітньою програмою, яку розроблено на основі стандарту освіти відповідного рівня, надає здобувачеві освіти якісну освітню послугу, а здобувач освіти зобов’язаний виконувати вимоги освітньої програми та досягти результатів навчання, передбачених стандартом освіти.
1 Загальна інформація про заклад
Управління системою освіти Кіцманського НВК здійснює відділ освіти, молоді та спорту Кіцманської РДА ( начальник відділу освіти, молоді та спорту Кіцманської РДА Равлюк Р.М.)
Фінансування НВК здійснює відділ освіти, молоді та спорту Кіцманської РДА ( начальник відділу освіти, молоді та спорту Кіцманської РДА Равлюк Р.М.)
Кіцманський навчально-виховний комплекс є комунальною власністю Кіцманської міської ради , міський голова Булега С.Б.
Будівля НВК прийнята в експлуатацію в 1987 році.
З 1999 року по 2007 рік заклад пройшов декілька реорганізацій.
У 1995р.- дошкільна установа №2 реорганізована в «Школу – сад»
У 1999р - школу – сад «Центр – дитинства» реорганізовано в «Освітньо – виховний комплекс - садок , школа , гімназія та позашкільних заклад»
2007р - освітньо – виховний комплекс – дошкільний навчальний заклад , загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів , позашкільний заклад, реорганізовано в навчально-виховний комплекс -дошкільний навчальний заклад, загальноосвітній навчальний заклад І ступеня, позашкільний навчальний заклад .
У 2016 - 2017 навчальному році робота НВК була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», Національної доктрини розвитку освіти, Указів Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти України», «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні», реалізацію державних, регіональних програм у галузі освіти, інших чинних законодавчих та нормативних документів.
НВК працює за 10-годинним робочим днем ( з 8.00. до 18.30) за 5-денним робочим тижнем з двома вихідними (субота, неділя)
На виконання статті 35 Закону України «Про освіту», статті 6 Закону України «Про загальну середню освіту», статті 4 Закону України « Про дошкільну освіту» статті 19 Закону України «Про охорону дитинства», постанови Кабінету міністрів України від 12.04.2000 № 646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку», наказу Держкомстату України від 06.11.2007 № 406 «Про затвердження форми державного статистичного спостереження № 77 - РВК «Звіт про кількість дітей шкільного віку» було організовано роботу щодо охоплення навчанням дітей шкільного та дошкільного віку (5 років), які проживають у мікрорайоні НВК . Усі діти охоплені навчанням та дошкільною освітою 100%
Кіцманський навчально-виховний комплекс — це навчальний заклад, що забезпечує реалізацію права громадян на здобуття дошкільної та початкової освіти . Його особливістю є наявність трьох навчальних підрозділів — дошкільного, шкільного та позашкільного у межах одного навчального закладу.
Модель навчально-виховного комплексу було створено з метою дотримання наступності між дошкільною та початковою ланками освіти.
Обрана модель свідчить про те, що у 6-річних дітей легко проходить адаптація до навчання у школі, а також вихованці старших груп за результатами тестування показують високий результат підготовки до школи
Дошкільний підрозділ НВК забезпечує належний рівень дошкільної освіти дітей віком від 2 років до 6 (7) років відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту» та вимог Базового компонента дошкільної освіти.
Завдання дошкільного підрозділу – забезпечити різнобічний розвиток
дитини дошкільного віку відповідно до її задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних, психічних та фізичних особливостей, а також формувати моральні норми та набуття життєвого соціального досвіду.
Дошкільний підрозділ налічує 8 груп (2 ясельні і 6 дошкільних) :
І молодша група №1 «Теремок»
І молодша група №2 «Дюймовочка»
Молодша група №1 «Козачата»
Молодша група №2 «Ромашка»
Середня група №1 »Росинка»
Середня група № 2 «Сонечко»
Старша група №1 «Вишенька»,
Старша група № «Червона шапочка»
Всього 220 дітей
Вікові групи працюють за такими профілями роботи
- Екологічний (вихователь Марковська Т.В.);
- Фізкультурно-оздоровчий (Верстюк І.М.);
- Художньо-естетичний (Шварц Л.В.);
- Інтелектуальний розвиток дітей з впровадженням елементів ігор В.Воскобовича (Боднар Л.М.);
- Художньо-театралізований (Катапська Н.М.);
- Логіко –математичний розвиток з впровадженням елементів ігор З.Дєнеша
Варто відзначити , що в цьому році найкраще працювали групи за художньо-театралізованим профілем та фізкультурно-оздоровчим
Шкільний підрозділ забезпечує відповідний рівень початкової загальноосвітньої підготовки учнів згідно з вимогами Державного стандарту початкової освіти
В 2016/17 навчальному році функціонувало 8 початкових класів
1-А ; 1-Б
2-А ; 2-Б
3-А ; 3Б
4-А ; 4-Б
В яких навчались -176 учнів
Загальна кількість учнів та вихованців 396 дітей
Для учнів 1-А та 1-Б класів створені групи продовженого дня з кімнатами відпочинку, ігровими куточками, відокремленими туалетними кімнатами та 3-х разовим харчуванням
На високому професійному рівні ведеться корекційно-розвивальна робота вчителями -логопедами Колісник Т.А. та Гешко С.С.
В закладі діє дитяча організація «Веселка» де учні разом з педагогом- організатором Тарановською Т.С. крокують станціями “Країни Барвінкової”
Діяльність психологічної служби школи здійснюється практичним психологом Ісопеску Р.Т, Основні напрямки її діяльності психопрофілак-тика, психодіагностика, розвиток і психокорекція, консультування. Заслуговують на увагу семінар – практикум «Емоційне вигорання», «Діагностика емоційного вигорання»
У вільний від занять час дошкільники та молодші школярі відвідують гуртки за інтересами. В 2016/17 навчальному році працювали такі гуртки:
“Студія зображувального мистецтва”, керівник Андрюк І.В.
“Англійський клуб”, керівник Савчук Т.В.
«Калинонька”, керівник Клевчук A.C.
“Умілі ручки”, керівник Чорнявська І.Є.
«Клуб інтелектуального розвитку» Данилюк А.І.
У гуртках задіяні 120 вихованців НВК
Щорічно, вихованці гуртків, які є активними учасниками районних конкурсів відзначаються грамотами відділу освіти Кіцманської РДА. А також роботи гуртківців прикрашають стіни та коридори закладу
2. Кадрове забезпечення навчального закладу
У 2016 - 2017 навчальному році працювало 42 педагогічних працівника та 36 працівники з числа обслуговуючого персоналу - всього 78 працівників. Навчання завершило 178 учнів початкової школи та 220 дітей дошкільного віку
Педагоги НВК - це творчий колектив з високим рівнем науково-теоретичної та професійної підготовки, який активно впроваджує в навчально-виховний процес сучасні інноваційні форми і методи роботи.
Спеціалістів вищої кваліфікаційної категорії - 19
Вихователів-методистів - 6
“Вчителів-методистів” - 2
“Старших вчителів” - 5
Відмінників освіти України”-1
В 2016/17 н.р. пройшли атестацію 6 педагогів. За результатами атестації підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» 4 педагогам , підтверджено педагогічне звання 4, присвоєно педагогічне звання «старший учитель» -1.
Цікавий, змістовний досвіт роботи під час атестації представила Николайчук Н.К. з проблеми «Застосування інноваційних технологій та інтерактивних методик, як засіб підвищення інтересу в учнів до навчання», Сухарь А.М., з теми: «Використання інформаційно-комунікативних технологій в навчально-виховному процесі» Катапська Н.М. на тему:« Розвиток творчих здібностей дітей засобами художньо-театралізованої діяльності», Карбашевська Г.Л., «Використання проектної технології у навчально-виховній роботі з молодшими школярами», Верстюк І.М. «Забезпечення раціонального формування індивідуального фонду рухових умінь і навичок»
3. Навчально-виховна роботи
Проблема над якою працював колектив в 2016/17 н.р.: «»Формування патріотично налаштованої особистості у контексті розвитку навчального та духовного потенціалу дитини»
Відповідно до поставленої проблеми виконувались такі завдання :
- послідовність і системність , зв’язок і узгодженість ступенів і етапів
навчально-виховного процесу між дошкільною та початковою ланками освіти;
- підтримка та розвиток здоровязберігаючого навчального середовища;
- застосування ІКТ для підвищення ефективності навчання;
- використання педагогами інноваційних та здоровязберігаючих технологій для підвищення якості навчально-виховного процесу
Протягом року завдання, які були поставлені перед колективом здійснювалися в процесі проведення різноманітних форм роботи.
Кожна цікава форма проведення зустрічей - це творчий пошук нових ідей. Проведено засідання педагогічних рад (голова Костюк Р.М.) , засідання методичного об’єднання вчителів початкових класів (Николайчук Н.К.),
засідання творчої групи по наступності між дошкільною та початковими ланками освіти (керівник Р.Т.Ісопеску) , робота авторської майстерні (керівник Карбашевська Г.Л.), робота методичної ради ( голова Кардінал Н.І.), робота ініціативної групи щодо впровадження проектної діяльності в ДНЗ (Гальчук О.М.)
Варто відмітити роботу методичного об’єднання вчителів початкових класів ( керівник Николайчук Н.К.), роботу творчої групи (Гальчук О.М.), роботу авторської майстерні (Карбашевська Г.Л.).
А також відмітити учителя Микитюк Н.Д, за підготовку переиожця (ІІІ місце) конкурс ім.П.Яцика., Карбашевську Г.Л. за рівень навчальних досягнень учнів 4-Б класу під час написання ДПА,
Виховна роботи в 2016/17 н.р. здійснювалось у відповідності до Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх закладів України, з урахуванням вікових особливостей дітей початкової школи.
Згідно з річним планом виховної роботи школи у 2016-2017 навчальному році було заплановано і проведено всі виховні заходи:
Зокрема проведено:
-«Козацькому роду нема переводу» (Карбашевська Г.Л., Марковська Т)
- «Людина починається з добра» (Садовська Л.Є)
- «День Святого Валентина»-Гнатчук Н.;
- «Буковина – ріднй край» (Микитюк Н.Д.)
- «День української поезії» (Клевчук А.С.)
- «Мама, матінка, матуся» (Микитюк Н.Д.
- «Вернісаж талантів» (Тарановська Т.С
- Іде по світу коляда (Гандюк Я.і.)
- Свято Миколая (Мамаєвська Г.І.)
- свято «Стрітення» (Зарінчук М.І)
- у рамках методичного обєднання вчителів початкових класів району свято «Буковинський ярмарок» Касперська Н.С.)
- «Трагедія, яка називається Чорнобиль» (Руснак Л.Г)
Гарною традицією стали театралізовані виступи для дошкільнят та школярів, які готують та показують вихователі дошкільних груп. Діти побачили перегляд таких вистав:
- казка « Ріпка» на новий лад;
- «Казка про вогнехвостика» з безпеки життєдіяльності
- «Ледача Маша»
- «Лисичинна наука»
В цьому році до участі в театралізованих виставах ми залучили і батьків. І батьки показали високий рівень артистизму.
Взаємодія із сім’єю - запорука нашого успіху. Батьки є активними учасниками багатьох заходів, які проводяться в НВК. Протягом звітнього року проведені як традиційні так і не традиційні форми роботи з батьками. Традиційні: батьківські збори, заняття для батьків, уроки для батьків, дні відкритих дверей, інтелектуальні ігри брейн ринг Найцікавішими були:
- «Мама тато і я – спортивна сімя» (Зарінчук М.І
- «Тепло єдиної родини» (Касперька Н.С.)
- «Фітбол гімнастика «(Верстюк І.М)
- Флешмоб «Україна – єдина» (Катапська Н.М.)
- Майстер –клас «Випікання зефіру» (Николайчук Н.К)
- Презентація сімейних проектів «Казка вчить, як на світі жить» (Шварц Л.В.)
Досвід роботи з батьками представляли в цьому році під час участі в обласному конкурсі Фестиваль «Джерело батьківських знань»(керівник творчої групи Гальчук О.М.)
Сьогодні, коли спостерігається духовне збідніння суспільства, необхідно навчати дітей, бути відкритими душею та серцем до можливості допомоги ближнім, тим кому потрібна допомога.
Учні нашого навчального закладу – щедрі та доброзичливі і завжди відкликаються на прохання про допомогу іншим. Благодійність стала для них вже традицією. В цьому році проводились такі Акції милосердя:
- До дня людей похилого віку;
- До Дня гідності;
- «Трояндова алея випускників»
- «Лист-привітання солдату до Дня Святого Валентина
- «Напиши листа солдату»;
- «Великодня писанка для солдата»
- «Ярмарок буковинської випічки» (Тарановська Т., Гаврилюк С.)
Подарунки та кошти які були зібрані передані для лікування онкохворим дітям, для придбання бронижилетів солдатам АТО, на допомогу малозабезпеченим сімям.
Ефективними в НВК є проведення Флешмобу. Дана розвага дає кожній дитині справити враження на навколишніх, відчути причетність до спільної справи, самостверджитись, випробувати себе: «Чи зможу я це зробити з усіма а ще флешмоб згуртовує шкільну родину. Проведено:
- «Ми за мир»;
- «Одна єдина Соборна Україна»
- «Я люблю вишиванку»
З метою досягнення системних ефектів в навчально-виховній роботі, шляхом активного поширення педагогічного досвіду проведено такі
майстер –класи:
- «Розмалюй писанку» (Боднар Л.)
- «Подарунок для матусі» (техніка декупаж Николайчук Н)
- «Розвиваючі ігри «Квадрат Воскобовича» (Боднар Л.М.)
- «Зимові скульптури» (Скрипничук Д.В.)
- «Листівка для матусі » (Сухарь А.М.)
- «Смаколики для синів й донечок» (Касперська н.С.)
За допомогою участі у конкурсах привчаємо дітей відповідально
ставитися до виконання завдань, бути уважними; формуємо в них розуміння того, що результативність роботи залежить від зусиль. Брали участь у таких конкурсах
- Районний конкурс «Розквітай писанко» (Кардінал Н.І.)
- Районний конкурс »Пташина годівничка» (Кардінал Н.І.)
- Найкращий квітник ігрового майданчику» (Чайка О.)
- Районний та обласний конкурс «Чисті роси» (Тарановська Т.С.)
- Зелений сад на підвіконні (Гаврилюк С.
- Найкращий куточок музичних інструментів (Чайка О.Ю)
Залучення дітей до проектної діяльності розпочинаємо ще з дошкілля. Вважаємо, що саме у молодшому віці закладається цілий ряд ціннісних установок, особистісних якостей та ставлень. В цьому навчальному році проведено роботу над такими проектами:
- Край сизих буків (Карбашевська Г
- Житлово-комунальні послуги (Гаврилюк С
- Як до нас приходить хліб (Гаврилюк С.)
- Економічне виховання – запорука соціальної компетентності (Гальчук
Зустрічі з відомими людьми . Мета їх може бути різною: профорієнтаційна (запрошують представників різних професій, викладачів вищих навчальних закладів), розвиток моральних, громадянських якостей (зустрічі з ветеранами війни, праці, спорту, мистецтва) тощо.
З метою покращення виховної просвітницької роботи, обговорення різних ситуацій
- З лікарем педіатром Сливкою Н.В.
- З солдатом АТО Полатайчуком В.П.
- Інспектором цивільної служби Фіричем А.В.
- Інспектором Кіцманської поліції
- Працівниками Кіцманської залізниці
- Зустріч з працівниками Приватбанку та Ощадбанку
- Зустріч з працівниками Кіцманського суду
Там де ти живеш завжди є такі місця, які надихають на творчість, відпочинок, мрії. А поїздки туди тільки згуртовують класний колектив. За ініціативою батьків проведені такі екскурсії:
- В музей під відкритим небом в м.Чернівці
- В с.Кривче «Кришталева печера»
- В Драмтеатр ім.О.Кобилянської м.Чернівці
4. Медична робота.
Медичну роботу в НВК організовує старша медична сестра Пенюк О.В. Протягом дня вона відвідує групи, класи, веде контроль за здоровям дітей, при потребі надає першу долікарську допомогу, відвідує уроки фізичної культури, веде моніторинг захворюваності учнів, отримання прививок, супроводжує учнів на екскурсії, присутня на спортивних святах та розвагах тощо
За групами здоровя:
- до основної групи належить -30 учнів.
- до підготовчої -126
- до спеціальної – 19
Також медична сестра веде контроль за харчуванням дітей та санітарним станом школи.
В НВК діє Рада НВК. Рада приймає участь у всіх заходах, конкурсах, виступах, виставках, які проводяться в навчальному закладі. Батьки бачуть результат роботи вчителів та вихователів і з задаволенням долучаються до тісної співпраці. План роботи ради за 2016/17 н.р. виконано повністю. Проведено 4 засідання, на яких обговорені питання щодо перспективного розвитку НВК.
5. Матеріально – технічне забезпечення навчального закладу протягом навчального року
За кошти відділу освіти, молоді та спорту :
-шкільні меблі – 19086
- господарські товари – 9644
- медикаменти – 1552
Капітальний ремонт спортивного залу – 59300
За кошти Кіцманської міської рали
- Харчування дітей учасників АТО- 13062
- Заміна вікон на металопластикові – 19000
- На оплату праці працівникам – 35000
- На виплату надбавки за престижність – 25452
- Матеріали для навісу вхідних дверей- 7000
Що таке НВК – хороша команда, плюс добрі традиції і безмежна самовіддана любов до дітей